Hizmetlerimiz

Anasayfa > Hizmetlerimiz
Fiziki (Elemanlı) Güvenlik ve Koruma

Proje kapsamındaki alanların, güvenlik,Koruma,kolllama,gözetim ve denetimini yapmak, olası yasa dışı saldırılara karşı korumak, acil durumlarda müdahale etmek, tesis içinde etkin devriye sistemi ile giriş – çıkış kontrollerini yapmak,güvenlik sistemleri operatörlüğünü( X-RAY cihazı, el detektörleri vb. ) 5188 sayılı kanunun verdiği yetkiyi kullanarak prosedürler dahilinde bina içerisinde ve dışında güvenli bir ortam sağlamaya yönelik insan gücü ve gerekli teknolojik araç ve gereçleri kullanarak verilen bir hizmettir.Sanayi kuruluşlarına ait yapılara,iş merkezlerine,kamu kurum ve kuruluşlarına,sitelere,(konut) hastanelere,okullara,avm’lere, otellere,havalimanlarına içeriden ve dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı, önlem ve önlem paketleri hazırlanarak hayata geçirilir. Tesislere geliş ve gidiş kontrolleri, mevcut personelin kontrolü, olası tehditlere karşı çevre güvenliği, hizmet verilen şirketlerden gelecek özel güvenliği ilgilendiren konuların yerine getirilmesi, özel güvenlik hizmetlerimizin bir parçasıdır.Site ve konutlar için de verilen bu hizmet kapsamında, gerekli tüm güvenlik tedbirleri alınıp, giriş çıkışların kontrollü sağlanarak insanların yaşadıkları mekanlar daha güvenli ve huzurlu hale getirilir.

Yakın Koruma (VIP)

V.I.P. (Very Important Person) Türkçe anlamı; Çok Önemli Kişi. yaya veya araçlı seyir hallerinde, iş ve ikamet adreslerinde korunan kişiyi yalnız bırakmadan hayatını, vücut bütünlüğünü, bilinen ve muhtemel tüm tehlikelere karşı koruyan ve savunan ve bu konularda yurt dışında özel eğitimler alarak ihtisaslaşmış personelimizle 7 / 24 saat esasi ile verdiğimiz hizmettir.Bu hizmette hizmet verilen kişi, kendisini çeşitli haklarından kısıtlanmış olarak görmemelidir. Sosyal statüsü gereği kendisine verilen yakın koruma hizmeti, onun kendisini güvende hissetmesini sağlamaya yöneliktir.Profesyonelce yapıldığı takdirde, kişinin özel ve sosyal hayatına herhangi bir etki yapmamaktadır.

Organizasyon Güvenliği

Konser,turne, festival, fuar, parti, kongre,toplantı, seminer,sünnet,düğün,cenaze törenleri,tanıtım organizasyonları,açılış ve spor müsabakaları gibi etkinliklerde tecrübeli,profesyonel güvenlik personeliyle gerekli teçhizat ve ekipmanlar kullanılarak verilen fiziki güvenlik koruma hizmetidir. Güvenlik risk değerlendirmesi,koruma planının yapılması, koruma ve gözetim, devriye, arama, yönlendirme, yakın koruma,( VIP koruma,) silahlı koruma, faaliyetleri ile organizasyonlarınıza destek veriyoruz.

Organizasyonların ihtiyacına göre aşağıdaki ekipman ve teçhizatların kullanılmasıyla fiziki güvenlik hizmetlerini tamamlayıcı tedbirler alıyoruz.

 • El Tipi Metal Dedektör
 • Kapı Metal Dedektörü,
 • X-Ray Kontrol Cihazı,
 • Yönlendirme/Engelleme Bariyerleri,
 • Yönlendirme Bantları
 • Eskort Araçları
 • Telsiz

Organizasyonda görev yapacak güvenlik personeli,amirler ve yöneticiler izleyicilerin ve misafirlerin yerlerini almasından en geç 4 saat öncesinden görev yerinde hazır bulunurlar.Yöneticiler mekanın fiziksel olarak detaylı incelenmesini yaptıktan sonra risk analizini yaparlar. Risk analizinden sonra koruma planını hazırlarlar.Yöneticiler tarafından güvenlik noktaları ve devriye güzergahlarının belirlenmesi, giriş/çıkış yada sadece giriş veya çıkış yapılacak kapıların belirlenmesi, yönlendirme bantları ve/veya bariyerlerin yerleştirilmesi, araçların yönlendirilmesi, kapı metal dedektörü, el metal dedektörü kullanılacak girişlerin belirlenmesinden sonra personelin görev dağılımı yapılır.

Güvenlik Danışmanlığı

Gümüşyel Güvenlik kişi, kurum ve kurumlara güvenlik danışmanlığı hizmeti vermektedir. Özel yetiştirilmiş ekipler koşul ve konuları ayrıntılı olarak inceler, gerekli çözüm önerilerini hazırlar ve her bir projede tam bir gizlilik ilkesine bağlı olarak çalışmalarını sürdürür. Bu esnada ve sonrasında kişilerin yaşam biçimleri, aile hayatı, iş çevreleri incelenir ve projenin durumuna göre plan hazırlanır. Hizmet isteyen şirketlerin konumu, yöntem ve çalışma tiplerine göre güvenlik açısından analiz, kontrol ve hareket kabiliyetlerine çözüm sunar.

Fiziki, çevre koşulları ve bilgi hassasiyetlerine göre savunma tedbirlerini araştırarak ve geliştirerek aşağıdaki başlıklar altında öneri olarak sunmaktır.

 • Güvenlik zafiyetlerini tespit etmek ve çözüm önermek,
 • Risk analizini yapmak,
 • Tehdit değerlendirmesi ve önlemlerini geliştirmek,
 • Bilgi güvenliğini sağlamak veya açığını bulmak,
 • Denetim ve kontrol prosedürlerini hazırlamak,
 • Bilgi ve yönetim talimatların hazırlanması,
 • Güvenlik teknoloji ürünlerin uygunluğunu ve yeterliliğini tespit etmek,
 • Güvenlik savunma planlarını hazırlamak, incelemek.
Bu içeriği paylaşın: